Geoblog.pl    ai    Podróże    Do krainy Oz    Sylwester

Sylwester

Australia
Australia, Sydney

31.12
Wczorajsze chmury, ktore przykrywaly Sydney, przeszly bezpowrotnie. Mamy dzis piekny sloneczny dzien, idealny na Sylwestra. Spedza sie go tu inaczej niz w Polsce. Wiekszosc tych, ktorzy zdecydowali sie byc na swiezym powietrzu, zabiera ze soba do parkow prowiant (i napoje) i swietuje juz od wczesnego popoludnia. Czas ten w zaleznosci od miejsca wykorzystywany jest na piknik z rodzina i/lub przyjaciolmi, dobra impreze badz tez samo oczekiwanie (kilkugodzinne) na fajerwerki. Najbardziej wytrwali i zdeterminowani (najpewniej turysci) przychodza juz z samego rana w najpopularniejsze w Sydney miejsca, aby zarezerwowac sobie dobry spot na wieczorny pokaz. Najpopularniejsze nie znaczy najlepsze. I my probujemy szczescia w wydawalo by sie najlepszym z punktow - Mrs Macquaries Point. Oczekiwanie w polgodzinnej kolejce bylo jednak niczym w porownaniu do tego, co zastalismy na miejscu. Godzina jest 14. a widzimy tlumy ludzi, niezliczone. Widok na most i opere - co najwyzej znosny (z powodu drzew). Na najlepsze miejsca, przy samej wodzie, trzeba miec platne (i juz dawno wyprzedane) miejscowki. Rezygnujemy z tego punktu i udajemy sie na prom.

Dziwnym i szczesliwym trafem udaje nam sie znalezc spot o wiele lepszy - Milsons Point, tuz przy polnocnym filarze mostu. Ludzi tu nie ma, wejsciowek tez nie, miejsca duzo, a widok? Widok jest rewelacyjny. Od godz. 16-17 piknikujemy wiec wspolnie (z Ania, Adamem i Svenem) w oczekiwaniu na nocny show przy soku pomaranczowym, pieczonym kurczaku i czekoladowych ciastkach.

Podekscytowanie rosnie z kazda godzina, jednak na impreze tu nie liczcie. Alkohol w tej strefie, zreszta jak wielu innych, jest zabroniony. Wstepny pokaz o 21 to tylko preludium do tego, cos nas czeka o 24.
...
A wszystko to trwalo 12 minut.

Zasoby: 78 wpisów78 47 komentarzy47 538 zdjęć538 9 plików multimedialnych9

28.12.2014 - 18.01.2015